Pierwszy plener “Studyjny”.

with Brak komentarzy

W tym roku postanowiliśmy zrobić coś, czego w Grupie Fotografów Lubelskich wcześniej nie próbowaliśmy. Dlatego 29.10.2017 zamiast prezentacji z podstawami, opowieści o tym, jak działa aparat i slajdów z historią fotografii, postanowiliśmy pokazać nowym członkom istotę i esencję fotografii – zorganizowaliśmy plener. Z doświadczonymi modelkami, z profesjonalnym wizażem, ze światłami, modyfikatorami i tym wszystkim, czego początkujący fotograf najprawdopodobniej nigdy nie miał okazji zobaczyć.

Niestety, w ostatniej chwili musieliśmy przenieść nasz starannie zaplanowany plener w jakieś inne, bezpieczne a zwłaszcza suche miejsce; sam koniec października nie był dla nas łaskawy. Nie poddaliśmy się i błyskawicznie postanowiliśmy: wracamy do Akademickiego Centrum Kultury, do Chatki Żaka – mamy przygotowane modelki, mamy studio, mamy trochę mobilnego sprzętu i ciepłe wnętrze budynku do dyspozycji. My nie damy rady? 😉

Każdy z prawie 30 fotografów uczestniczących w naszym “studyjnym plenerze” mógł fotografować urocze modelki zarówno w studio, na przygotowanych tłach i z zestawem lamp błyskowych, jak i w korytarzach Chatki Żaka, z minimalnym zestawem strobisty: spedlighta, blendy i ®RoudFlash Disha. Jarek Witkowski i Adrianna Brzozowska opiekowali się stanowiskami w studio, a z grupą mobilną pracował Piotr Bielecki.

Fotografowaliśmy modelki, fotografowaliśmy siebie nawzajem i bawiliśmy się świetnie!
Pogoda nie dopisała, ale stworzyliśmy fantastyczny klimat.

 

Makeup: Emila Grzywacz

Modelki:
Agata Grabałowska
Yana Hilko
Kinga Czyż