Ogólne informacje

Niezależnie, czy jesteś początkującym amatorem, pasjonatem fotografii, czy parasz się tym zajęciem zawodowo, jesteś mile widziany w Grupie Fotografów Lubelskich.

Większość regularnych spotkań GFL jest otwarta dla każdego. Ale aby zostać pełnoprawnym członkiem Grupy, należy przyjść na jej spotkanie, zrobić krótką prezentację (tzw. fotowyzwanie, patrz niżej), oraz partycypować w kosztach działania grupy, płacąc składkę członkowską.

Miejsce spotkań

Regularne spotkania GFL odbywają się co dwa tygodnie w środy o godz. 18:30. O miejscu danego spotkania informujemy z wyprzedzeniem. Zdarza się, że zamiast spotkań w sali organizujemy różnego rodzaju akcje i wydarzenia, a więc warto śledzić nasz fanpage na Facebooku, by mieć pewność, że spotkanie się odbywa.

Fotowyzwanie

To krótka prezentacja siebie i swojej twórczości, lub fotograficznych upodobań (np. inspiracji, zdjęć lubianych fotografów itp.). Jest to świetna okazja, aby poznać osoby dołączające do grupy, dowiedzieć się nieco o ich zainteresowaniach itp. Warto dodać, że fotowyzwanie robią nie tylko osoby nowe, ale również te z dłuższym stażem, kiedy chcą podzielić się swoją twórczością. Jak wygląda to w praktyce? Najczęściej mówimy coś o sobie oraz prezentujemy około 10-30 wybranych zdjęć, w czasie ok 10 minut, przy czym nie nakładamy na nikogo żadnych ograniczeń. Jeśli chciałbyś dołączyć, ale czujesz ogromny stres przed wystąpieniami przed grupą, to daj znać na spotkaniu – coś poradzimy ;).

Dlaczego warto dołączyć?

Grupa Fotografów Lubelskich jest przede wszystkim dla ludzi, którzy lubią realizować swoje zainteresowania w grupie osób o podobnych zamiłowaniach. Dzięki uczestnictwu w grupie, możemy się wzajemnie wspierać, pomagać i inspirować. Ponadto organizujemy przeróżne przedsięwzięcia (m.in. festiwal, konkursy, wystawy, szkolenia, plenery) w których uczestniczyć mogą nierzadko wyłącznie pełnoprawni członkowie Grupy. Zalety członkostwa w GFL przedstawia tabela poniżej.

Wszyscy

Członkowie GFL

SPOTKANIA

Uczestnictwo w regularnych cotygodniowych spotkaniach

Uczestnictwo w otwartych plenerach GFL

Uczestnictwo w zamkniętych plenerach GFL

Uczestnictwo w szkoleniach, dodatkowych zajęciach, grupach tematycznych, projektach

Darmowe wejście (lub zniżka) na płatne wydarzenia organizowane przez GFL

Zebrania członków GFL

PREZENTOWANIE WŁASNEJ TWÓRCZOŚCI

Prezentacja zdjęć na spotkaniach (fotowyzwanie, prelekcja, itp.)

Uczestnictwo w konkursie „Dwutygodniówka”

Uczestnictwo w konkursie miesięcznym

Portfolio na stronie GFL

Możliwość publikowania zdjęć w na wystawach i w fotoksiążkach

KOMUNIKACJA

Dostęp do ogólnej grupy FB „GFL”

Dostęp do grupy FB „Członkowie GFL”

INNE

Korzystanie z biblioteki GFL

Możliwość korzystania z wizytówek GFL

Opłata

free

100 zł / rok